Jak wybrać odpowiedni rodzaj dyfuzora olejków eterycznych do swoich potrzeb?

Dyfuzory to najskuteczniejszy sposób na poznanie zalet olejków eterycznych i mieszanek olejków eterycznych poprzez inhalację. Dyfuzor nadaje zapachowi powietrze i doskonale nadaje się do nadawania zapachu w pomieszczeniu, aby poprawić nastrój, wspomóc oddychanie lub wyeliminować nieprzyjemne zapachy lub bakterie i wirusy unoszące się w powietrzu.

Pierścienie z żarówkami

Ta metoda polega na umieszczeniu kilku kropli olejku eterycznego na ceramicznym lub metalowym pierścieniu, który jest następnie umieszczany nad żarówką i wykorzystuje ciepło żarówki do aktywacji olejków eterycznych i uwolnienia ich aromatów do powietrza. Ten rodzaj dyfuzora jest niedrogi, a jego cena waha się od , ale wykorzystuje bezpośrednie ciepło, które po nałożeniu na niektóre olejki (takie jak olejki eteryczne z cytrusów), spali ich bardziej lotne składniki i sprawi, że szybko odparują, co wymaga częstego ponownego. aplikacja do utrzymania pożądanego zapachu. Ma to również tendencję do zmniejszania ich wartości terapeutycznej – nie wspominając o zwiększeniu ryzyka poparzenia lub ewentualnego rozpalenia ognia.

Dyfuzory na bazie świec lub lampy zapachowe

Dyfuzor na bazie świecy, taki jak palnik potpourri lub lampa aromatyczna, to kolejna metoda dyfuzji oparta na cieple. Zazwyczaj ceny wahają się od 10 do 25 USD. Jeśli jest używany w taki sam sposób jak pierścień żarówki (tj. oleje są umieszczane w palniku i wystawione na bezpośrednie działanie ciepła), wyniki są podobne. Możesz złagodzić niektóre z tych dyfuzor do olejków eterycznych efektów, dodając najpierw wodę do miski lub naczynia, a następnie kilka kropli olejku eterycznego do wody, zanim zapalisz lampkę do herbaty. Gdy woda zostanie wystarczająco podgrzana, zapach zostanie uwolniony przez parę unoszącą się z góry. To łagodniejszy sposób podgrzewania olejków eterycznych bez niszczenia niektórych z ich dobroczynnych właściwości. Wadą tej metody jest to, że zapach nie będzie rozchodził się daleko, więc musisz być blisko dyfuzora, aby cieszyć się zapachem i będziesz musiał często nakładać olejki, jeśli używasz go przez dłuższy czas.

Dyfuzory elektryczne na bazie ciepła

Najpopularniejszymi wersjami tego typu dyfuzorów są Scent Ball i Car Scenter. Oba używają małego kwadratowego wacika nasączonego olejkami eterycznymi, a następnie umieszcza się go w dyfuzorze, gdzie styka się bezpośrednio z płytą ceramiczną lub metalową. Dyfuzor jest podłączony do gniazdka ściennego lub gniazda zapalniczki samochodowej i używa prądu zmiennego do lekkiego podgrzania podkładki, powoli uwalniając zapach. Dyfuzory te mogą skutecznie zapachować niewielką przestrzeń dzięki ciągłej dyfuzji (do 3 godzin na aplikację). Możesz kontrolować intensywność za pomocą ilości olejku, który nakładasz na płatek i odświeżasz zgodnie z potrzebami lub potrzebami. Kosztują między, ale czasami trudno jest znaleźć zapasowe klocki.

Dyfuzory elektryczne z wentylatorami

Elektryczne dyfuzory z wentylatorami, takie jak Spa Scenter, to doskonały sposób na szybkie lub ciągłe perfumowanie większej przestrzeni. Podobnie jak Scent Ball i Car Scenter, również używają wacików, choć okrągłych i większych. Olejki eteryczne są nakładane na wacik w różnych ilościach w zależności od pożądanej siły zapachu, ale zamiast używać ciepła do uwolnienia zapachu, wacik jest umieszczany na wentylatorze o zmiennej prędkości, który wydmuchuje chłodne powietrze przez wacik i na zewnątrz urządzenia . Jednostki te działają gdzieś w przedziale od 30 do 50 USD i są stosunkowo ciche, co czyni je idealnym wyborem do stworzenia domowego środowiska spa. Można je podłączyć do timera w celu wydajniejszego użytkowania bez nadzoru.

Dyfuzory nebulizujące

Zdecydowanie najskuteczniejsze i najdroższe dyfuzory, jakich możesz użyć. Składają się z ręcznie dmuchanego szklanego nebulizatora, który jest przymocowany do zmotoryzowanej podstawy, która po podłączeniu wtłacza aromatyczne cząsteczki olejków eterycznych w powietrze w postaci drobnego, ledwo dostrzegalnego strumienia. Ponieważ w procesie nie jest zaangażowane ciepło, aromatyczne składniki olejków pozostają niezmienione, zapewniając maksymalną wartość terapeutyczną. Ten rodzaj dyfuzora ma tendencję do szybkiego pokrywania dużych obszarów i może być trochę głośny. Mimo to najlepiej nadają się do eliminowania bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Są również bardzo skuteczne w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, radzeniu sobie z objawami alergii, takimi jak przekrwienie lub łagodzenie bezsenności i lęku. Ceny wahają się od w zależności od pożądanych funkcji.

Dyfuzory to najskuteczniejszy sposób na poznanie zalet olejków eterycznych i mieszanek olejków eterycznych poprzez inhalację. Dyfuzor nadaje zapachowi powietrze i doskonale nadaje się do nadawania zapachu w pomieszczeniu, aby poprawić nastrój, wspomóc oddychanie lub wyeliminować nieprzyjemne zapachy lub bakterie i wirusy unoszące się w powietrzu. Pierścienie z żarówkami Ta metoda polega na umieszczeniu kilku kropli…

Leave a Reply

Your email address will not be published.